Pożar na kwaterze odpadów

W dniu 29 marca 2019 r. ok. godz. 19.00 na terenie RIPOK Bladowo miał miejsce pożar. Pożar wybuchł przy dnie czynnej kwatery nr 2 składowiska odpadów posortowniczych i pozostałości po MBP odpadów zmieszanych, w rejonie podstawy północnej skarpy składowiska i rozprzestrzeniał się wzdłuż tej skarpy w kierunku wschodnim, zgodnie z kierunkiem wiatru. W wyniku zdarzenia spaleniu uległ jedynie pas opon o szerokości ok. 3 m i długości ok. 80 m, użytych do wzmocnienia i zabezpieczenia powierzchni skarpy. Zgromadzone na kwaterze odpady posortownicze praktycznie nie uległy spaleniu. Przyczyna pożaru w chwili obecnej nie jest znana i stanowi przedmiot dochodzenia Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej.

W załączeniu zdjęcia udostępnione przez TOKiS PRESS.

Zarząd Spółki podkreśla, że ograniczenie do minimum skutków pożaru było możliwe dzięki odpowiedzialnej reakcji pracownika RIPOK-u oraz precyzyjnie zorganizowanej i przeprowadzonej akcji przez jednostki straży pożarnej.

Przeczytaj także

Przerwy w dostawie wody w miejscowości Lubierzyn w dniu 10.02.2020 r. w godzinach 8.00 – 14.00
Przerwy w dostawie wody…
Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi Sp. z o.o. informuje mieszkańców miejscowości Lubierzyn , że w dniu 10.02.2020 r. w…
Przerwy w dostawie wody w związku z pracami remontowymi w dniu 07.02.2020r. w miejscowości Wysoka
Przerwy w dostawie wody…
Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi Sp. z o.o. informuje mieszkańców miejscowości Wysoka ,
awaria-wody
UWAGA!!! Awaria wody przy…
Dnia 6 lutego, wieczorem miała miejsce awaria wody przy ulicy Aleja LOP. Bez wody są budynki: 1 2 3 4…