Pożar na kwaterze odpadów

W dniu 29 marca 2019 r. ok. godz. 19.00 na terenie RIPOK Bladowo miał miejsce pożar. Pożar wybuchł przy dnie czynnej kwatery nr 2 składowiska odpadów posortowniczych i pozostałości po MBP odpadów zmieszanych, w rejonie podstawy północnej skarpy składowiska i rozprzestrzeniał się wzdłuż tej skarpy w kierunku wschodnim, zgodnie z kierunkiem wiatru. W wyniku zdarzenia spaleniu uległ jedynie pas opon o szerokości ok. 3 m i długości ok. 80 m, użytych do wzmocnienia i zabezpieczenia powierzchni skarpy. Zgromadzone na kwaterze odpady posortownicze praktycznie nie uległy spaleniu. Przyczyna pożaru w chwili obecnej nie jest znana i stanowi przedmiot dochodzenia Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej.

W załączeniu zdjęcia udostępnione przez TOKiS PRESS.

Zarząd Spółki podkreśla, że ograniczenie do minimum skutków pożaru było możliwe dzięki odpowiedzialnej reakcji pracownika RIPOK-u oraz precyzyjnie zorganizowanej i przeprowadzonej akcji przez jednostki straży pożarnej.

Przeczytaj także

Kasa nieczynna dnia 4 listopada 2019 r.
Kasa nieczynna dnia 4…
UWAGA !!! Informujemy, że dnia 4 listopada 2019 r. tj. poniedziałek Kasa będzie nieczynna z powodów…
Brak dojazdu do RIPOK dnia 19 października 2019 r. (sobota)
Brak dojazdu do RIPOK…
UWAGA !!! 19 października 2019 r. (sobota) INFORMUJEMY, ŻE W ZWIĄZKU Z ROBOTAMI DROGOWYMI PROWADZONYMI NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ…
Przerwa w dostawie wody
Przerwa w dostawie wody
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tucholi informuje, że dnia 01.03.2019 r. w…